REKLAMA

Jak przygotować niezapomnianą imprezę urodzinową?

Jak przygotować niezapomnianą imprezę urodzinową?

Przyjęcie urodzinowe daje możliwość spędzenia czasu z najbliższymi osobami, hucznego świętowania i zabawy. Nie wszyscy lubią w ten sposób celebrować kolejny rok życia,
choć w większości solenizanci decydują się – jeśli nie na dużą imprezę, to chociaż kameralne przyjęcie w gronie przyjaciół. Jak zorganizować takie spotkanie, by pozostało w pamięci gości na długo? A przynajmniej do kolejnych urodzin?

Zaskocz gości tortem z prawdziwego zdarzenia, słodkim dziełem sztuki

Współczesne torty niewiele mają wspólnego z ciastami serwowanymi jeszcze jakiś czas temu. Dziś są to prawdziwe, artystyczne wyroby z wyższej półki. Nawet w małym mieście można znaleźć kogoś, kto oferuje tego typu słodkie dzieła sztuki. Jeśli do tej pory nie zwracałeś uwagi na to, jaki tort pojawia się na stole w trakcie Twoich urodzin, koniecznie to zmień. Zachwycisz gości, a sobie choć raz w życiu sprezentujesz tort z prawdziwego zdarzenia. Pamiętaj też o świeczkach, najlepiej pojedynczych, w ilości zgodnej z Twoim wiekiem.

Słodki, pięknie udekorowany tort to oczywiście nie wszystko. Gości możesz też zaskoczyć wykwintnym alkoholem i wymyślnymi daniami. Wódka smakowa jest o wiele lepszym wyborem niż klasyczna, czysta. Zamiast tradycyjnych kotletów, zaserwuj polędwiczki. Chodzi o to, by nie być przewidywalnym, a nudne menu przynajmniej do pewnego stopnia unowocześnić. 

Luksusowe polskie wódki na torunskiewodki.pl to bardzo ciekawa kompozycja smaków.
Jeśli zależy Ci na większym wyborze, koniecznie zajrzyj do oferty tego rodzaju manufaktury. Przykładem może być malina z chilli – jej nieoczywisty smak i zapach warto połączyć z jedzeniem o podobnym charakterze. Nie martw się również, jeśli nie potrafisz gotować. Catering dojeżdża przecież do wszystkich zakątków Polski.

Impreza z motywem przewodnim – kowboje, lata 70 XX wieku, a może klimat hawajski?

Bardzo fajnym pomysłem jest zorganizowanie imprezy tematycznej. Takowa daje o wiele więcej możliwości. A pomysłów na motyw przewodni jest naprawdę sporo! Ciekawym, choć nieco oklepanym jest klimat hawajski albo lata 70, 80, a nawet i 90-te.

Nieco rzadziej organizuje się przyjęcia w stylu kowbojskim albo z motywem przewodnim w postaci horroru. Ten ostatni najlepiej połączyć z odpowiednimi dekoracjami – sztucznymi pajęczynami i strasznymi balonami. 

Upominki na pożegnanie – miły gest ze strony solenizanta

Nie jest to zbyt powszechna praktyka na przyjęciach urodzinowych, ale z pewnością bardzo miła. Zazwyczaj gości obdarowują nowożeńcy lub rodzice dziecka przystępującego do Pierwszej Komunii Świętej. A przecież upominki dla przyjaciół i rodziny może wręczyć także solenizant. 

Kawałek ciasta, urodzinowa potrawa, pięknie zapakowane cukierki czy wspomniana już wódka smakowa – torunskiewodki.pl to wystarczające podziękowanie za obecność i pamięć. Kilka dni po urodzinach warto też rozesłać zrobione w trakcie przyjęcia zdjęcia. Tak, by każdy z obecnych mógł w dowolnym momencie do nich zajrzeć i przypomnieć sobie, jak świetnie się bawił!

Czytaj także