REKLAMA

Zalety metalowych ogrodzeń

Zalety metalowych ogrodzeń

Ogrodzenie panelowe to rodzaj ogrodzenia wykonanego z metalu. Metal był używany od wieków w Europie i Azji jako środek ochrony mienia i domów. Jednak głównym powodem, dla którego jest dziś używany, jest jego zdolność do łatwego instalowania i szybkiego usuwania. Dzięki temu idealnie nadaje się do projektów na dużą skalę, takich budowa nowych ogrodzeń wokół istniejących. Obecnie to właśnie ogrodzenia metalowe są najczęściej wybierane przez klientów. Sprawiły, że ogrodzenia z siatki powoli przechodzą do lamusa.

Nowoczesne metalowe ogrodzenie panelowe teraz dostępne w różnych materiałach i wykończeniach

Ogrodzenie z paneli stalowych to doskonały sposób na zabezpieczenie posesji. Możesz wybierać z szerokiej opcji i możesz sobie pozwolić na niewysoką cenę. Dostępne są różne wersje kolorystyczne (najczęściej z palety RAL). Ogrodzenie panelowe najlepiej zamówić od producenta, który posiada kompletny system – wraz z podmurówką i łącznikami. Ze względu na obecną sytuacją gospodarczą – ogrodzenia te nie są drogie. To wręcz najbardziej opłacalny ekonomicznie rodzaj ogrodzenia. Uważaj jednak na producentów, którzy próbują zaoszczędzić Twoich kosztem i stosują odchudzone średnice lub mniejszą ilość przęseł.

Palisady – nieco droższe.

Ogrodzenia palisadowe wyglądają na pewno bardziej elegancko i dostojniej. Są przez to na pewno droższą opcją. Ale nie tylko ich wygląd wpływa na cenę – ich wykonanie po prostu pochłania więcej metalu.

Projektowanie i montaż nowoczesnych ogrodzeń z paneli metalowych

Ogrodzenia wykonane są z paneli – mocnych i trwałych, ale ich instalacja nie musi być kosztowna. Panele mogą być wykonane ze stali ocynkowanej lub rzadziej aluminium.

Czytaj także